• LIGA PRVAKA

Epski uzvratni susret četvrfinala Lige prvaka odigrali su Real Madrid i Cheslea. Domaćin je poslije produžetaka izgubio 2:3, ali je prošao dalje s ukupnih 5:4.

Kraljevi su predvođeni Karimom Benzemom dobili prvi meč četvrtfinala sa 1:3 te se činilo da ih na domaćem terenu čeka rutinsko odrađivanje posla.

Međutim, prvak Europe ne bi bio uzalud prvak Europe. Chelsea je uspio praktično nemoguće, te je fenomenalnom igrom nadoknadio zaostatak i odveo meč u produžetke.

Gosti su odlično ušli u meč. Poslije ''slučajne'' asistencije Wernera Mount je u 15. minuti matirao Courtoisa za 0:1 što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Na startu drugog dijela Plavci su anulirali Los Blancose. Poslije upitnog kornera za goste u 51. minuti Rudiger je sjajno skočio i zabio za 0:2.

Poslije tog gola utakmica se u potpunosti otvorila jer niti jedni niti drugi nisu imali šta da izgube. U takvom odnosu snaga bolje se snašao Chelsea.

Gostima je prvo u 62. minuti poništen gol jer je strijelac Alonso igrao rukom, da bi na drugoj strani uzvratio Benzema pogodivši gredu.

U 75. minuti Chelsea je ugledao vrata raja. Iako je osporavan tijekom cijele sezone večeras nadahnuti Werner postiže treći gol za Plavce koji su tom trenutku bili u polufinalu.

Mogli su gosti u 79. minuti do četvrtog gola. Havertz je šutirao glavom, a Courtois je obranio. Ispostavit će se kao ključna obrana koja je Real ostavila u životu.

Ipak, Real je Real. I nikad ga ne treba otpisati. U 80. minuti viđen je trenutak inspiracije Modrića koji je fenomenalnim pasom vanjskim dijelom kopačke zaposlio Rodryga koji smanjuje na 1:3. Asistenciju o kojoj će se pričati pogledajte OVDJE.

Do kraja regularnog dijela viđeno je još nekoliko opasnih situacija na obje strane. Rezultat se nije promijenio pa se ušlo u produžetke iako je Pulišić imao sjajnu priliku u posljednjoj minuti.

Nova promjena rezultata viđena je 95. minuti. Vinicius je uspio probiti po desnoj strani, mrežu je poslije udarca glavom zatresao Benzema kojem je to bio sedmi gol na posljednja tri susreta Lige prvaka.

Chelsea je u preostalom vremenu tražio novi gol koji bi značio penale. Odličnu priliku za rezultatsku promjenu u 114. minuti imao je rezervist Ziyech. Courtois je uspio obraniti njegov rezultat. U 117. minuti priliku propušta i Havertz koji je bio neprecizan glavom. Odličnu priliku u posljednjim momentima imao je i Jorginho. Šutirao je pored gola.

Ipak, bez obzira na pokušaje i napade gostiju igrači Reala su uspjeli izdržati da ne prime gol, te bez obzira proći u polufinale.

Real će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Atletico Madrid - Manchester City koji svoj uzvratni igraju već sutra. Građani su prvi meč dobili s 1:0.