• Rukometna liga HB

Rukometaši Kiseljaka nisu uspjeli. Usprkos velikoj borbi i fanatičnoj podršci navijača, Kiseljačani se nisu uspjeli okitili titulom prvaka Rukometne lige HB.Barem ne zasad, jer sada ovise o ostalim rezultatima.

U posljednjem kolu u Gradskoj dvorani u Kiseljaku gostovala je Nova Bila. Domaćin je trebao sedam razlike za sigurno osvajanje prvog mjesta.

Gledatelji su dobro popunili dvoranu i bili u vjetar u leđa mladim Kiseljačanima.

Kiseljak je sjajno otvorio utakmicu, i nakon devet minuta imao 5-1.

Cijelo prvo poluvrijeme odvijalo se u istom ritmu. Kiseljak bi vodio sa 3 razlike i imao priliku to podebljati, no mnoštvo tehničkih pogrešaka i promašenih zicera vraćalo je Novobiljane u igru.No, na poluvrijeme je domaćin otišao sa 13-9 i pobjeda od sedam razlike nije bila nedostižna.

Na poluvremenu su publiku razgalile kiseljačke mažoretkinje jednim kratkim ali sjajnim nastupom. Bila je to sjajna uvertira u drugo poluvrijeme.

Kada se očekivalo da Kiseljak odvede utakmicu u mirne vode dogodilo se suprotno. Velika crna rupa od 9 minuta bez gola, ruka se skratila, igrači se nisu snalazili u prostoru. Trener Liješnić pokušavao je vratiti ritam, ali nije išlo. Gosti su držali priključak.

Ipak, deset minuta prije kraja rodila se nada. Kiseljak je otišao na četiri razlike i onda prokockao tri napada zaredom. To je ipak bilo previše i nade o velikoj pobjedi su ugašene. Na kraju je domaćin slavio 23-22.

Na kraju su igrači obje ekipe ispraćeni velikim pljeskom.

Dojam je kako Kiseljak nema potrebnu širinu, iako su srce i volja neupitni.No, treba podvući i da za klub igraju mladići bez ikakve naknade, iz čiste ljubavi odvajaju svoje vrijeme i bore se kao lavovi.

Josip Gojsilović i Boris Bošnjak bili su odlični sa po osam pogodaka. Ova dva vanserijska rukometaša odskaču kvalitetom. Gojsilović će naredne sezone braniti boje visočke Bosne. Bošnjak se iz godine u godinu dokazuje, i usprkos poslovnim obavezama pruža sjajne partije. Pitanje je dana kada će promijeniti sredinu.

Dobru rolu odigrali su i Denis Duno sa pet pogodaka, te Valentin Jurišić koji je postigao dva. Duno je pogotovo oduševio požrtvovnošću i trudom nakon izgubljene lopte, a Jurišić, iako po godinama junior, pokazuje da je pravo osvježenje i buduća nada. Vrijedi spomenuti i kapetana Klarića, odličnog u obrani, te vratara Juricu Jelonjića, koji je bio standardan sa 14 obrana.

Kod Nove Bile, Ivan Dujmović je bio nezaustavljiv sa 11 pogodaka i 4 asistencije, dok je Nikola Dujmović obranio 9 lopti te postigao i jedan pogodak iz sedmerca.

Kiseljak čeka rasplet lige i odigravanje zaostalih utakmica.