• Reprezentacija

bih nogom luksemb

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u prijateljskoj utakmici na zeničkom Stadionu “Bilino polje” reprezentaciju Luksemburga s 1:0 (0:0), a strijelac jedinog gola bio je kapetan Edin Džeko.

“Zmajevi” su pobjedonosni gol postigli u 86. minuti, kada se Džeko, nakon ubačaja sa desne strane Hrvoja Miličevića, najbolje snašao u gužvi u petercu gostiju i zatresao mrežu. Bio je to prvi trijumf bh. tima nakon četiri vezana poraza, ali i prvi gol nakon 377 minuta. Zadnji gol za bh. reprezentaciju postigao je Luka Menalo, u 69. minuti meča protiv Finske, u kojem su "Zmajevi" poraženi s 1:3.

Naredni susret BiH igra 4. lipnja na gostovanju kod Finske, u okviru 1. kola Treće grupe  B Lige nacija.

Stadion Bilino polje. Gledatelja: 5.000. Sudac: David Šmajc (Slovenija). Strijelci: 1:0- Džeko (86). Žuti karton: Hadžikadunić (BiH), Selimović, V. Thill, Rodrigues (Luksemburg).

BIH: Vasilj – Kolašinac (82. Saničanin), Hadžikadunić, Ahmedhodžić (46. Miličević)- Gazibegović (46. Čivić), Nalić (66. Menalo), Danilović, Gojak, Dedić (46. Stevanović)- Prevljak (66. Džeko), Demirović. Selektor: Ivaylo Petev.

LUKSEMBURG: Moris- Bohnert (66. Martins), Chanot (17. Jans), Selimović (46. Carlson), Michael Pinto- S. Thill (73. Borges Sanches), Olesen, Martins Pereira, Barreiro, Sinani (46. V. Thill)- Rodrigues. Selektor: Luc Holtz.