• SPORT

Oslabljena rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Bratislavi u prvom kolu Europskog prvenstva od selekcije Švedske rezultatom 30:18. Izbornik BiH Ivica Obrvan imao je mnogo problema u pripremi utakmice budući da su konstantno otpadali brojni reprezentativci, uglavnom zbog korone, pa su ionako male šanse protiv favoriziranog protivnika još više pale kako se susret bližio početku. Švedska je odmah na startu pokazala zube pa su vrlo brzo došli do vodstva 5:1.

Uspjela je bh. selekcija malo odgovoriti, ali nedovoljno da ugroze sigurno vodstvo koje je konstantno raslo. Sredinom prvog poluvremena Švedska je došla i do sedam golova prednosti (13:6).

Igralo se potom gol za golom pa je poluvrijeme okončano rezultatom 17:11. Drugo poluvrijeme Šveđani sjajno otvaraju pa s tri uzastopna gola dolaze do devet golova prednosti. Posljednje trzaje selekcija BiH je napravila sredinom drugog poluvremena kada su također s tri uzastopna gola smanjili rezultat na 21:16. Međutim, to je bilo sve, pa je Švedska do kraja meča konstantno uvećavala prednost i na kraju došla do zaslužene pobjede.

Najbolji u redovima Švedske bio je Wanne koji je postigao šest golova, dok je Claar zabio pet. S druge strane, u bh. timu najučinkovitiji bio je Burić sa četiri gola, dok je Lukić postigao tri.

U drugoj utakmici naše grupe E, Španjolska je ranije danas teškom mukom svladala Češku rezultatom 28:26. BiH narednu utakmicu igra u subotu protiv Češke (18:00), dok će grupnu fazu okončati u ponedjeljak sa Španjolskom (18:00).

Hrvatska muška rukometna reprezentacija 22:27 (11:13) porazom od Francuske započela je svoj nastup u skupini C na Europskom prvenstvu u Szegedu.

Ivan Čupić sa šest i Tin Lučin s četiri gola predvodili su Hrvatsku, dok su Hugo Descat sa sedam i Dika Mem sa šest golova bili najefikasniji kod Francuske.

Hrvatska je i bez Duvnjaka, Cindrića i Marića pružila dobar otpor favoriziranoj Francuskoj iako je loše započela dvoboj.

Prvenstveno zbog loše igre u napadu Hrvatska je u 19. minuti zaostajala 4:9, no sa sedam pogodaka u posljednjih 11 minuta prvog poluvremena zaostatak je do odmora smanjen na 11:13.

Niti u nastavku izabranici Hrvoja Horvata nisu se uspjeli približiti na manje od dva gola zaostatka, a možda i ključni trenuci dogodili su se u 48. minuti kada je Hrvatska u samo 12 sekundi "zaradila" tri isključenja.

Zbog prekršaja je prvo isključen Srna, potom je zbog prigovora dvije minute kazne dobila i hrvatska klupa, a onda je grub prekršaj na Maheu napravio Mandić zbog kojeg je kažnjen crvenim kartonom.

Francuska je brojčanu nadmoć materijalizirala s dva gola s kojima je pobjegla na 23:19 i do kraja mirno kontrolirala utakmicu. Hrvatska će u 2. kolu u subotu od 20:30 sati igrati protiv Srbije koja je u svom prvom nastupu svladala Ukrajinu sa 31:23.