• NOGOMET

Susretima u Sarajevu i Tuzli završena je jesenja polusezona u nogometnoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Željezničar je u derbiju 19. kola pobijedio ekipu Širokog Brijega s 1:0, dok je susret između Tuzla Cityja i Radnika iz Bijeljine završen rezultatom 2:2.

Željezničar je dočekao ekipu Širokog Brijega na natopljenom terenu stadiona Grbavica koji je stvarao mnogo problema igračima obje ekipe. U takvim uvjetima bolje su se snašli domaći igrači, koji su dominirali većim dijelom utakmice, a posebno u prvom poluvremenu kada su napravili nekoliko dobrih prilika i postigli jedini pogodak.

Prvu veliku priliku Željezničar je imo u 21. minuti preko Zeca, koji je promašio gol iz penala. Nekoliko minuta kasnije Mekić je pogodio stativu, a potom je i udarac Mujezinovića s ivice šesnaesterca krajnjim naporom odbranio golman gostujuće ekipe Miškić.

U 38. minuti domaći su postigli pogodak preko Subašića koji je nakon solo prodora šutirao i u raskoraku uhvatio golmana Širokog, te pogodio donji desni kut gola.

I u drugom poluvremenu Željezničar je bio nešto agilniji, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom susretu ekipe Tuzla Cityja i Radnika na Tušnju su podijelili bodove odigravši neriješeno 2:2.

Gosti su prvi poveli u 21. minuti golom Blagojevića iz penala. Preokret je donio Krpić golovima u 35. i 63. minuti s bijele točke. Ipak, u sudačkoj nadoknadi ekipa iz Bijeljime je uspjela doći do remija, a strijelac izjednačujućeg gola bio je Šarić.

Ostali susreti 19. kola odigrani su u petak i subotu. Zrinjski je slavio ubjedljivu pobjedu nad Leotarom od 6:2 čime je polusezonu okončao na liderskoj poziciji na tabeli s 12 bodova više od prvog rivala.

Sarajevo je na Koševu poraženo od Veleža sa 0:2, dok je Borac u Banjoj Luci savladao Slobodu sa 3:1. Jedini susret bez golova odigrali su Posušje i Rudar.