• SLIJEDI RUSIJA NA POLJUDU

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je uvjerljivu pobjedu od 7:1 na gostovanju na Malti u okviru devetog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru..

Hrvatska je do vodstva došla već u 6. minuti kada Perišić pogađa na asistenciju Kramarića. U 22. minuti susreta kapetan Modrić asistira Ćaletu-Cara, a ovaj povećava vodstvo na 2:0.

Maltežani nisu igrali loše te su zasluženo došli do pogotka u 31. minuti susreta, a pogodak je pripisan kao autogol Marcela Brozovića. U 39. minuti u strijelce se upisao i Mario Pašalić, a dvije minute kasnije i Luka Modrić na asistenciju strijelca iz 39. minute susreta što je ujedno i bio rezultat prvog dijela.

U nastavku Lovro Majer povećava na 5:1 na asistenciju Kramarića, a asistent kod ovog pogotka u 53. minuti postaje i strijelac za 6:1.

Lovro Majer se u 64. minuti susreta ponovno upisao u strijelce, a do kraja više nije bilo pogodaka.

Glavni konkurent "Vatrenih", Rusija je lako slavila protiv ekipe Cipra sa 6:0 te su trenutno prvi sa 22 boda grupe H, dok Hrvatska ima dva boda manje. U nedjelju na Poljudu "pada" konačna odluka o tome tko iz ove grupe ide izravno na Svjetsko prvenstvo, a tko će kao drugoplasirani igrati Playoff, Rusija ili pak Hrvatska.