• Kazanj

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u finale utrke na 50 metara leptir na FINA Svjetskom kupu u plivanju u ruskom Kazanju.

Petnaestogodišnja Mostarka je u polufinalu osvojila treće mjesto u svojoj grupi s vremenom 26,15 sekundi, a u finale je ušla s petim rezultatom. Najbolje vrijeme u polufinalu postigla je Australka Emma McKeon - 25,50 sekundi.

Finalna utrka na 50 m leptir na programu je večeras od 17.11 sati.

U prvom nastupu na ovom natjecanju Pudar je u četvrtak u disciplini 200 m leptir izborila nastup u finalu u kojem je osvojila četvrto mjesto, s novim državnim rekordom - 2:08.21.