• 2:1

Rapid se protiv Dinama vratio u igru za prolazak skupine, pobjedom 2-1 u režiji Marca Grülla, a nogometašima hrvatskog prvaka sad preostaje pokušati osvojiti maksimum bodova u sljedeća dva kola na svom terenu, uzvratu s austrijskim doprvakom 4. studenoga te Genkom tri tjedna potom, pišu Sportske novosti..

Damir Krznar odlučio se za kombinaciju drugog poluvremena u Rijeci i Genku, dakle umjesto ozlijeđenog Ademija s Amerom Gojakom, koji je umjesto kapetana ušao u Belgiji, a umjesto Leovca s Menalom, koji ga je zamijenio na Rujevici. Formacija je bila 4-1-4-1, no Dietmar Kühbauer je domaće prestrojio u hibridnih 4-2-3-1, lijevi bek Ullman je u fazi ofenzive bio jako visoko, slično kao lani protiv Lokomotive, dakle 3-4-3.

Stadion se napunio nakon pet minuta, Dinamov navijački sektor prepun, a bilo je navijača hrvatskog prvaka i s druge strane sektora, dok su najbliže travnjaku bili Hercegovci iz Brotnja. Zlatka Kranjčara sjetilo se samo 20 minuta prije početka, preko ekrana, uz veliki pljesak pristalica oba kluba.

image

Za razliku od Genka, ovaj put događaji na travnjaku nisu išli Dinamu u korist, iako su gosti bolje počeli i pritisli domaće. Premda su znali tko je najopasniji napadač „zeleno-bijelih”, dopustili su si „purgeri” u žutim dresovima da u prvih 45 minuta budu „pečeni na Grüllu”. Bila je do taktika domaćeg trenera da na Ristovskog kao „najslabiju kariku” po njegovoj procjeni idu dvojica. Austrijski reprezentativac zabio je za 1-0 u 9. minuti, pobjegao je Ristovskom u sredinu 16-erca, a Lauritsen i Theophile-Catherine izigravali „kamene svatove”. Mogli su Bečani povesti 2-0 u 13. minuti, kad je Petković olako izgubio loptu, a Kara izbio sam pred Livakovića, no naša reprezentativna „jedinica” pravodobno mu je ušla u šut. Dinamo je zaprijetio u 20. minuti, Ristovski za Menala, blokirano. U 24. minuti Petković je iznudiio prekršaj i javnu opomenu Greimlu, a u nastavku akcije Ivanušec vratio loptu u kazneni prostor, Oršić se ušuljao iza leđa stopera, ukrao je i pogodio za 1-1.

Ponovno su domaći stali u blok i prepustili loptu gostima, Kara je promašio protunapad nakon Franjićeve izgubljene lopte, Krznar apelirao s klupe da se „brže izlazi”. U 34. minuti Menalo je skrivio prekršaj na Grüllu, a ovaj sam izveo slobodni udarac, na prvu vratnicu u visini peterca, istrčao je Livaković, ali Hoffmann je bio najviši i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Odmah je reagirala klupa „purgera”, podignut je Komnen Andrić, a dvije minute kasnije zamijenio je Brunu Petkovića. Prava za lažnu devetku. Pitanje je koliko je Krznar bio nezadovoljan nekim Petkovićevim potezima, a koliko mu se Petko požalio na posljedice ozljede s Rujevice, jer dvaput je dolazio do klupe... Prije zamjene, u 37. minuti, Petković je u kontri proigrao Oršića, a Orša odmah pucao, htio gađati u svom stilu suprotni kut, no loše je zahvatio loptu. Andrić je, pak, odmah po ulasu zaradio javnu opomenu zbog opasnog starta. Neloše je sudila Ukrajinka Katerina Mozul, držala se onog što suprotni spol žargonski zove - „muška igra”.

image

U 2. poluvrijeme Krznar je krenuo kao na Rujevici, s 3-5-2, ovaj put napravio je dvije zamjene, Šutalo je opet ušao umjesto Lauritsena, a 18-godišnji Martin Baturina preuzeo Gojakovo mjesto i ulogu borbe s Robertom Ljubičićem. Gojak se također žalio na ozljedu nakon jednog oštrog duela. Sad se Šutalo bavio Grüllom, a Ristovski Ullmanom, na suprotnoj strani Menalo Araseom.

No, bez Petkovića je Dinamo manje držao loptu. Kühbauer je mijenjao tek u 70. minuti, Ballo je ušao, ali na lijevo, k Šutalu, a Grüll preselio desno, na Franjića. No, i dalje s domaći opasnije prijetili po oduzetoj lopti, Livaković sve branio. U 78. Krznar odigrava svoje posljednje karte, Tolića i Moharramija. No, presporo je sve Dinamo odigravao, a i nerzvoza je uzela danak...