• Osam susreta-35 pogodaka

liga prvaka 620x330

Sjajne su bile utakmice trećeg kola Lige prvaka u skupinama A,B,C i D.

U skupini A PSG je nakon sjajne utakmice savladao Leipzig. PSG je rano poveo preko Mbappea, no Leipzig je izgledao odlično i izjednačio pogotkom Andre Silve. Početkom drugog dijela Mukiele je doveo goste i u vodstvo, a dvije asistencije upisao je Angelino. No, Parižani su okrenuli rezultat. Messi je zabio za 2-2, a isti igrač je siguran i s bijele točke i panenkom matira Gulascija. U nadoknadi još jedan penal za domaće, ali Mbappe šalje loptu pod oblake.

City je bio uvjerljiv kod Club Bruggea i slavio 5-1.City je nadigrao domaćina u svim segmentima. Mahrez je bio dvaput strijelac, a po jedan pogodak dodali su Cancelo, Walker i Palmer. Jedini strijelac za belgijsku momčad bio je njihov najbolji igrač Vanaken.

U skupini vodi lider PSG ima 7, City je na 6, Brugge ima 4 , a Leipzig je bez bodova.

Skupina B donijela je ljepoticu Atletico Madrida i Liverpoola. Redsi su nakon 15 minuta vodili 2-0 pogocima Salaha i Keite. No, Atletico se vratio pogocima Antoinea Griezmana. Isti igrač napravio je veliku glupost u drugom poluvremenu, nakon što je nogom u lice pogodio Firmina. Utakmicu je riješio kazneni udarac koji je skrivio Hermoso, bez ikakve potrebe. Salah ga je realizirao. Pred kraj je dosuđen i kazneni udarac za Atletico, ali VAR ga je poništio.

U drugom susretu ove skupine igrali su Porto i Milan. Apsolutna dominacija Porta okrunjena je pogotkom Diaza u 65.minuti.

Liverpool ima maksimalnih 9 bodova, Porto i Atletico su na 4, Milan nema bodova.

Ajax je demonstrirao silu i zadržao stopostotan učinak pobjedom nad Borussijom iz Dortmunda 4-0.Pogotke za domaćine postizali su Blind, Anthony i Haller, a Reus je postigao autogol.

Sporting je sa 1-4 nadigrao Bešiktaš na Vodafone areni. Coates je postigao dva pogotka, Sarabia je bio precizan s bijele točke,a jedan pogodak dodao je Palinho. Za domaće, počasni pogodak djelo je Larina na asistenciju Pjanića.

Ajax ima 9, Borussia 6, Sporting 3,Bešiktaš 0.

Sheriff je napokon pokleknuo. Inter je na Meazzi pobijedio 3-0. Nerazzuri su poveli preko Džeke. U drugom dijelu šok. Sebastien Thill iz slobodnjaka lijepo pogađa za poravnanje. Ipak, Inter nije dozvolio iznenađenje. Vidal i de Vrij donijeli su bodove momčadi Simonea Inzaghija. Drugo poluvrijeme za goste odigrao je Stjepan Radeljić.

Real je demonstrirao silu pobijedivši Shakthar 5-0.Vinicius Junior postigao je dva pogotka, a po jedan su dodali Rodrygo i Benzema. Jedan pogodak je autogol Kryvstova.Modrić je upisao jednu asistenciju.

Sheriff i Real imaju po šest bodova, Inter četiri, Shakthar 1.