• Premijer liga BiH

U prvom susretu 8. kola nogometne Premijer lige BiH Velež i Sarajevo odigrali su bez pobjednika 1:1.

Nakon nezanimljivog prvog poluvremena, domaći su u 49. poveli preko Brandaa. Samo pet minuta kasnije Šabanović je pogodio za 1:1.

U nastavku je viđeno još nekoliko dobrih šansi na obje strane, a najveću je propustio Veležov igrač Vehabović koji je pogodio vratnicu.

Na ljestvici je prvi Tuzla City sa 16 bodova, Sloboda i Sarajevo imaju po 14, četvrti Zrinjski 12, a peti Velež 11.

Danas u 16 i 30 igraju Leotar i Zrinjski. Od 19 sati na rasporedu je sraz Radnika i Tuzle, dok u 21 sat snage će odmjeriti Sloboda i Borac.