• Na Poljudu

Hrvatska večeras zatvara mini ciklus od tri kvalifikacijske utakmice za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru. Na stadionu Poljud gostuje reprezentacija Slovenije.

Zlatko Dalić najavio je izvjesne promjene u sastavu. Marko Livaja zaigrat će od prve minute, a kapetansku vrpcu nosit će Ivan Perišić. Na vratima će biti Ivica Ivušič. To su zasad sigurne promjene, a izbornik je najavio kako mora vidjeti kakvo je stanje s igračima koji su imali punu minutažu u posljednje dvije utakmice (Lovren,Sosa,Juranović,Brozović).

Slovenija je u prvom kvalifikacijskom susretu slavila 1-0. Slovenija ima i dalje šanse za dokopati se Svjetskog prvenstva, te je i njima ova utakmica svojevrsna prekretnica. Izbornik Matjaž Kek zna kako igrati u grotlu Poljuda. Pod njegovim vodstvom reprezentacija ne igra pretjerano dopadljivo, no obrana je jako čvrsta, a na vratima po mnogima najbolji vratar svijeta Jan Oblak. Druga zvijezda je Atalantin Josip Iličić.

U slučaju pobjede Hrvatska bi neokrznuta prošla kroz trokut teških utakmica, i imala bi velike šanse za odlazak na prvenstvo.

Dosad je prodano oko 15 tisuća ulaznica. Na stadion se može samo s digitalnom EU potvrdom, stoga se ne očekuje da će biti pun. Utakmica se igra u 20 i 45, uz prijenos na Novoj TV i Sportklubu.