• EURO 2020

Italija - Turska (Foto: Mike Hewitt/Pool)

Pred nešto više od 20 tisuća gledatelja na stadionu Olimpico u Rimu Italija je na otvaranju Europskog prvenstva pobijedila Tursku 3-0.

Bila je to utakmica u kojem su Mancinijevi izabranici dominirali, a iako su dugo lomili otpor protivnika, na kraju su uvjerljivo slavili.

Italija je od samog početka bila puno bolji protivnik. Pritiskali su Tursku, bili odlični po izgubljenoj lopti i prisiljavali su zadnju liniju Turske na stalne pogreške. No, samo jedan udarac u okvir u prvih 45 minuta uputili su igrači Italije.

U drugom dijelu pritisak je rastao, a sve se isplatilo u 53.minuti. Berardi je ubacio, a Demiral loptu skrenuo u svoju mrežu. Očekivalo se da Turci sada krenu ofenzivnije, Gunes je pokušao s nekim izmjenama, no Talijani su još dodali gas.Na 2-0 povisio je Immobile.Spinazzola je pucao,Cakir obranio, a na odbijancu je napadač Lazija koji loptu posprema u mrežu.

Točku na i stavio je sjajni Insigne, koji je cijelu utakmicu terorizirao obranu Italije. Preciznim udarcem pogodio je suprotni kut gola, i potvrdio prva tri boda svojoj reprezentaciji.

Italija se često muči s otvaranjem prvenstva, no sinoć su djelovali vrlo sigurno i moćno. Drugi susret ove skupine danas u 15 sati igraju Wales i Švicarska.