• Atletika

Jučer je u Tuzli održano prvenstvo BiH za dječake i djevojčice u atletici.Atletski klub "Sarajevo" bio je najuspješniji sa 19 osvojenih medalja.

Naravno, uspjehu su pridonijele i članice Univerzalne škole sporta "Sparta", koje se natječu pod zastavom AK Sarajevo.

Una Ban još je jednom pokazala veliki talent i brzinu. Una je osvojila zlatne medalje u utrkama na 100 i 300 metara.Stotinu metara istrčala je s vremenom 12.67, dok je dionicu od 300 metara savladala s vremenom 42.83.Ova sjajna mlada atletičarka ujedno je bila i najuspješnica pojedinačno na ovom natjecanju.

Una je slavila i u štafeti 4x100 metara, zajedno sa još jednom Spartankom Reneom Karlović. Sa njma su još u pisanju tog velikog uspjeha sudjelovale i Sara Muzaferija i Emina Omanović.

Adrian Tolić osvojio je drugo mjesto u utrci na 100 metara sa vremenom 12.34. Bila je to utrka u kojoj je skoro foto-finiš odlučivao, jer je Toliću prvo mjesto pobjeglo za samo tri stotinke. Vrijedi napomenuti da je ovo njegovo prvo natjecanje. Tolić nije podlegao pritisku,a zajedno sa kolegama iz kluba okitio se i zlatom u štafeti 4x100 metara.

Luka Biletić bio je treći u utrci na 2000 metara, za koju možemo reći da je za ovaj uzrast maraton.Dionicu je istrčao s vremenom 07:27.34,

Spartanci nastavljaju nizati odlične rezultate, redovno osvajaju medalje na velikim natjecanjima i dižu letvicu jako visoko za sve ostale.