• NOVI MASTERS

Nikola Mektić i Mate Pavić ne staju mljeti svoje protivnike u konkurenciji parova.

U dva seta (6-4, 7-6) svladali su Rama i Salisburyja u finalu Rima i tako za tek sat i 25 minuta došli do nove titule.

Ove godine imaju nestvarno dobar omjer od 36 pobjeda i tek četiri poraza. Osvojili su Masterse u Rimu i Monte Carlu, turnir u Rotterdamu, Masters u Miamiju te turnire u Melbourneu i Antalyi.

Nisu do titule došli u Madridu, kao ni na Australian Openu, ali s ovim nestvarnim omjerom pobjeda i poraza, bilo bi za očekivati da će u njihove ruke već ove sezone doći i jedan Grand Slam naslov.

Iako su već bili najbolji par na svijetu, sada su njih dvojica i najbolji tenisači u konkurenciji parova. Mate Pavić je već bio prvi, ali Mektić je dosad bio četvrti na svijetu. Nakon ovog turnira postao je drugi, a toj dvojici u parovima više nitko ne može ništa osporiti...

Swiatek deklasirala Pliškovu

Poljakinja Iga Swiatek pobjednica je WTA turnira tenisačica u Rimu nakon što je u finalnom susretu uvjerljivo porazila Čehinju Karolinu Pliskovu sa 6-0, 6-0.

Aktualna pobjednica Roland Garrosa je do pobjede stigla za svega 48 minuta i to bez izgubljenog gema.

- Nisam očekivala da ću tako dobro igrati na početku turnira, stvarno sam uzbuđena i sretna - kazala je 19-godišnja Poljakinja nakon trećeg naslova u karijeri. Prvi turnir u karijeri osvojila je 2019. u Luganu, a potom je lani pobijedila na Roland Garrosu.

Za vidno šokiranu Pliškovu, koja je u polufinalu nadigrala najbolji hrvatsku igračicu Petru Martić, bilo je to treće uzastopno finale u Rimu. Prije dvije godine je pobijedila Britanku Johannu Kontu, dok je lani lani izgubila od Simone Halep.

- Do sada sam imala dobar turnir, ali danas nisam igrala svoj najbolji tenis. Ponekad postoje i takvi teški dani, moramo se suočiti s njima. Pokušat ću što prije zaboraviti ovo finale jer nemam puno vremena, uskoro su i drugi važni događaji - poručila je Čehinja koja je ostala na 16 osvojenih turnira.