• Marko Buljan

U Srebrenici je jučer održana cestovna utrka pod nazivom "Stazama Bosne Srebrene". Sudjelovalo je preko 200 trkača, a organizator je Udruženje Dečki u plavom.

Riječ je o utrci od 10 kilometara, sa 150 metara elevacije. Uvjeti su bili jako teški, jer je temperatura dosezala i do 30 stupnjeva Celzijusa.

Inače, ovo je prvi put da se ovakva utrka održava u Srebrenici.

Prvo mjesto je na kraju osvojio Uroš Gutić, drugi je bio Emir Hastor, a treći Alija Imamović. Kiseljačanin Marko Buljan osvojio je odlično osmo mjesto s tempom 03:59 minuta po pređenom kilometru,  u vrlo jakoj konkurenciji. Buljan je jedan od organizatora utrke "Sara5k Kiseljak", a sudjeluje i na nizu drugih utrka, te trenira tijekom cijele godine.

U ženskoj konkurenciji slavila je Adela Čomor ispred Ivane Perlain-Uzunović i Sandre Gangloff.