• Povijesna pobjeda

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija došla je do prve pobjede na Europskom prvenstvu. Izabranici Igora Biščana savladali su Švicarsku 3-2.Povijesna je ovo pobjeda, prva ikada na Europskom prvenstvu.

Hrvatska je od gotovog napravila veresiju. Vodili su 3-0, a na kraju je Kotarski morao spašavati pobjedu.

Hrvatska je povela pogotkom kapetana Ivanušeca. Imala je Švicarska dosta prigoda, ali sjajan je na vratima bio Dominik Kotarski, kojeg je Biščan gurnuo u vatru umjesto Šempera. Na 2-0 povisio je kapetan Nikola Moro, nakon što je u kaznenom prostoru oboren Bistrović. Kada je Vizinger lijepo pogodio za 3-0,činilo se kako će uvjerljivo slaviti.

No, stvari su pošle po zlu kada je Imeri u 80.minuti s bijele točke smanjio na 3-1. Kada je Kulenović postigao autogol za 3-2, Hrvatska pobjeda više nije bila tako sigurna. Švicarska je krenula po sve ili ništa, i u 94.minuti imali su sjajnu priliku za poravnanje i bod, koji bi im značio možda i plasman u nokaut fazu. No, Kotarski se raskrilio , i sjajno obranio.

Hrvatska je ovom pobjedom povećala svoje šanse za nokaut fazu. Pobjeda nad Engleskom u posljednjem kolu značila bi plasman, a možda bi mogao biti dovoljan i bod. No, ništa neće biti poznato prije posljednjeg kola. Večeras igraju Portugal i Engleska, i vrlo lako se može dogoditi da sve reprezentacije iz ove skupine imaju po tri boda nakon dva kola.