• Izabranici Ratka Liješnića

rk naslovna

Rukometaši Kiseljaka odlično su ušli i u nastavak sezone. Nakon velike pobjede na gostovanju kod Zrinjskog u Mostaru, danas je u Kiseljaku pala i RA Čapljina.

Iako su treninzi privremeno obustavljeni, ligaška natjecanja igraju se i dalje. No, ništa nije pomelo RK Kiseljak da ostvari i novu uvjerljivu pobjedu. Rezultat je na kraju glasio 29-22.

Domaćin je uspavano i nervozno ušao u susret. Isforsirani šutevi išli su ravno u vratara Čapljine, a gosti su svaku rupu u obrani koristli i vodili cijelo prvo poluvrijeme. No, malo po malo Kiseljak je uspostavljao ravnotežu, a prednost Čapljine se topila. U 29.minuti Kiseljak je prvi put i poveo,ali gosti ipak do kraja uspijevaju izjednačiti i na predah se otišlo pri rezultatu 13-13.

U drugom poluvremenu druga slika.Trener Ratko Liješnić na poluvremenu je posložio momčad, ukazao na greške, i sve je bilo puno ozbiljnije. Obrana Kiseljaka bila je sjajna, a ukoliko šta i prođe na vratima je bio Jelonjić. Napad je napokon počeo funkcionirati na pravi način, tukli su Kiseljačani sa svih pozicija. Brzo se Kiseljak odlijepio, i niti u jednom trenutku nisu dopustili priključak gostujućoj ekipi. Na kraju velikih plus 7 za nastavak pozitivnog niza i petu pobjedu u prvenstvu.

Berin Ahić postigao je 8 pogodaka, iako su gosti na njega igrali i flaster. Boris Bošnjak dodao je 7, od toga 4 iz kontranapada. Marković je šest puta pogodio, a neki pogoci su prava remek djela. Gojsilović je postigao dva pogotka,kao i kapetan Klarić, a po jedan su dodali Laco,Kesić,Perica i Duno.Jelonjić je obranio 11 lopti, i dva sedmerca.

Goste je predvodio Perišić sa devet golova.

Pobjeda još više dobiva na značaju kada se uzme u obzir da je nastupio prvi tim Čapljine, koji igra i Prvu ligu Federacije. RK Kiseljak se još jednom pokazao u dobrom svjetlu, i ponosno predstavio svoj grad . Iz kluba su uputili čestitke i gostima na dobroj i fer igri.

U narednom kolu Kiseljak putuje na najteže gostovanje ove sezone, kod neporažene Rvacke u Livno.