• Bitka za Rabuzinovo sunce

rabuzinovo Sunce

Poznati su parovi polufinala Kupa Hrvatske. U poluzavršnici igrat će Istra i Rijeka te Dinamo i Gorica.

Istra je savladala Oriolik 0-3. Niželigaši su dobro odolijevali do 60 minute, no dalje nisu mogli. Dva pogotka za Istru postigao je Hara, jedan je autogol.

Gorica je istim rezultatom savladala Hajduk. Bila je to izjednačena utakmica na terenu, no ekipa Siniše Oreščanina ima odličnu tranziciju i najboljeg igrača lige. Upravo je Lovrić doveo Goricu u vodstvo sjajnim udarcem u devetoj minuti. U drugom dijelu Hajduk je imao inicijativu, no u 83. sjajni Lovrić još jednom precizno sa 20 metara matira Kalinića. Hajduk je krenuo u potpunu ofenzivu, a to je domaćin nagradio s još jednim pogotkom preko Nirmelyja.

Upravo je Gorica i domaćin finala Kupa. Prvi su put u polufinalu, i prvi put napadaju trofej.