• Kvalifikacije

Hrvatska rukometna reprezentacija ipak je ostala u igri za plasman na Olimpijske igre! I to na nevjerojatan način! Kauboji su opasno disali protiv Portugala, bili na korak do ponora, a onda se na krilima Čupića i Cindrića ipak vratili i pobijedili .

Hrvatska je u prvom dijelu bila mlaka i blijeda. Portugal je s lakoćom držao prednost. Na poluvremenu su imali +3. Početkom drugog dijela Portugalci su se odlijepili na +6, i činilo se da Horvatovi izabranici nemaju rješenja. Izbornik je dosta rotirao, a čvrstom obranom Hrvatska se ipak polako približavala. U 54.minuti neuništivi Čupić donosi izjednačenje na 21-21.

U 58.minuti Portugal je igrao 7 na 6, izgubili su loptu a kapetan Duvnjak zabija za prvo vodstvo Hrvatske 24-23. Branquino je donio poravnanje, a 20 sekundi prije kraja Cindrić na individualnu kvalitetu prolazi i zabija za 25-24. Imao je Portugal dovoljno vremena, ali Hrvati prave dva prekršaja i Porugalci samo dobivaju deveterac nakon isteka vremena. Nisu uspjeli zabiti i Hrvatska slavi teško izborenu pobjedu.

Utakmica je bila skoro preslika one jučerašnje. Danas je Hrvatska gubila, ali se uspjela vratiti, kao jučer Francuska. Sjajni Ivan Čupić postigao je 9 pogodaka iz 9 pokušaja, Cindrić i Mandić dodali su po 4.Šego je obranio 4 udarca, Pešić jedan. Iturriza je za Portugal postigao 5 pogodaka.

Hrvatska sada ima šanse za plasman na Olimpijadu, no i dalje ne ovisi sama o sebi. Uz pretpostavku da će Francuzi večeras dobiti Tunis, Hrvatskoj treba sutra pobjeda nad Tunisom . Potom čekaju rasplet posljednje utakmice skupine između Francuske i Portugala, a odgovara pobjeda Trikolora ili remi. Eventualna pobjeda Portugala od 1 do 6 razlike Hrvatsku bi elimimirala, jer bi se zatvorio krug tri reprezentacije, u kojem bi Hrvatska najlošije stajala.