• Montpellier

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je na startu olimpijskih kvalifikacija. Francuska je slavila u Montpellieru 30-26.

Hrvoje Horvat nije položio prvi ispit. Teško je bilo za očekivati drastične promjene u samo četiri dana, koliko je reprezentacija bila na okupljanju. No, ono što svakako može zabrinuti je činjenica da se baš ništa nije promijenilo u odnosu na Svjetsko prvenstvo.

U prvom dijelu Francuska je vodila petnaestak minuta. Onda je Hrvatska zaigrala bolju obranu, i zahvaljujući individualnim rješenjima povela. Do poluvremena je Hrvatska imala ugodnih 3 razlike. Početkom drugog poluvremena na krilima Pešića i Čupića Hrvatska je otišla na plus pet. I tu stala. Uslijedila je crna rupa, koja je trajala čak 20 minuta. Nije više bilo rješenja u napadu, obrana je pucala bez obzira na pokoju obranu Pešića. Čupić je bio jedini raspoloženi igrač, no nije mogao sam. Vanjska linija pucala je nerezonski, a Genty je samo skupljao obrane na svoj konto.

Dvije minute prije kraja Čupić je smanjio na dva razlike, a potom i ukrao loptu i osigurao kontru za minus jedan. No, Štrleku brani Genty, i to je bio ključ utakmice.

Čupić je sa deset pogodaka podsjetio na svoje najbolje dane. Šego je skupio dvije obrane, Pešić osam.Martinović je dodao pet pogodaka, ali je dosta griješio u ključnim trenucima. Mem i Mahe su predvodili Francusku sa po pet pogodaka, Genty je skupio 10 obrana.

Plasman na Olimpijadu sada opasno visi, a ključna je utakmica sutra protiv Portugala, koji je danas bio uvjerljiv protiv Tunisa. Poraz protiv Portugala značio bi kraj nada o Olimpijskim igrama,pobjeda bi otvorila put, no i dalje bi Hrvatska osim o sebi ovisila i o rezultatu Francuske i Portugala u posljednjem kolu.