• Ispali Bojo, Medić i Grgić

kup bih

Poznati su svi sudionici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine u nogometu. Bit će to Klis , Tuzla city, Sarajevo i Borac.

izdKlis, trećeligaš, stigao je do polufinala i tako napravio povijesni uspjeh. Ekipa iz Buturović polja iskoristila je dobar ždrijeb i zasluženo se plasirala u poluzavršnicu. Pogodak odluke protiv Zvijede 09 postigao je Pirija u 44.minuti.

Tuzla city je eliminirala Željezničar nakon penala. Domaćin je poveo preko Brkića, a Željezničar je izjednačio pogotkom Bekrića s bijele točke. Nije bilo pobjednika pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Tu su promašili Miličević, Štilić i Vrhovac kod Želje.a kod Tuzlaka promašio je samo Morris.

Petar Bojo bio je u početnoj postavi Željezničara i odigrao je 66 minuta.

Borac je na Pecari izbacio Široki Brijeg. Banjalučani su zasluženo slavili pogocima Vranješa i Ziljkića, a obje ekipe promašile su i po jedan kazneni udarac.

Kristijan Medić igrao je za poražene od prve minute, a u 90.minuti zamijenio ga je još jedan Kiseljačanin,Ivan Grgić, koji je odigrao posljednjih nekoliko minuta.

Sarajevo je eliminiralo Zrinjski s minimalnih 1-0, a pogodak odluke postigao je Handžić.