• Osmina finala

liga prvaka

Borussia Dortmund i Porto prvi su četvrtfinalisti ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka.

Borussia je obranila 3-2 iz prve utakmice protiv Seville. Domaćin je poveo u 36.minuti. Dobra akcija, Reus do Haalanda koji neometano šalje loptu u mrežu. U 51.minuti Kounde ruši Haalanda, i sudac Cakir pokazuje na bijelu točku. Haaland je siguran izvođač. U 69.minuti i Sevilla dobiva kazneni udarac nakon prekršaja Cana,a  El-Nesyry pod prečku zakucava loptu.

U 96. minuti odličan ubačaj Rakitića u pogodak pretvara El-Nesyry za konačnih 2-2, ali nije bilo vremena za još jedan pogodak koji bi značio produžetke.

Prava drama viđena je u Torinu. Juventus je lovio zaostatak iz Portugala, ali gosti su ponovo stigli do vodstva. U 18.minuti Demiral je srušio Uribea, a Kuipers pokazao na 11 metara. Oliveira je izveo i pogodio. Domaćin je poravnao na otvaranju drugog dijela. Ronaldo je primirio loptu, a Chiesa iz teške pozicije pogodio rašlje.

Od 54.Porto je igrao s igračem manje, nakon što je dva žuta kartona u samo dvije minute zaradio Taremi. Svi su mislili da će Juventus ipak okrenuti sve u svoju korist, a u 63. minuti Chiesa glavom trese mrežu za 2-1. Do kraja im je trebao jedan pogodak za potvrdu plasmana dalje, i postigli su ga, ali je opravdano poništen pogodak Morate zbog zaleđa.

Otišlo se u produžetke, a u 115.minuti Oliveira poteže sa 25 metara, Sczesny ne uspijeva zaustaviti loptu i Porto ponovo slavi. Dvije minute kasnije ipak se rodila nada za Pirlovu ekipu kada je Rabiot zabio glavom, ali do kraja nisu uspjeli postići i četvrti pogodak.

Večeras igraju Liverpool i RB Leipzig te PSG i Barcelona. Domaćini brane 2-0 i 4-1 iz prvih susreta.