• Sjajni sidraš

Sjajnu su utakmicu u okviru 13.kola Prve futsal lige FBiH odigrali FK Konjic i MNK Žepče. Domaćin je na kraju slavio 8-4.

Gosti su poveli preko Roberta Rašića, da bi u 14.minuti Martinović povećao na 0-2. U 14.minuti Konjic smanjuje.Strijelac je bio Vedad Salčin.

Poravnanje je stiglo dvije minute kasnije. Habibija je šutirao, a Marić dobro procijenio i pustio loptu, koja je odsjela iza leđa vratara Žepča. U 19.minuti Marić je odlično reagirao nakon ubačaja Mustafića i doveo Konjic u vodstvo 3-2.

Od 24.minute domaći vode sa dva razlike.  Marić je ponovo na pravom mjestu nakon ubacivanja Salčina. U 25.minuti Sultanić donosi tri pogotka prednosti Konjičanima. Žepče se u 30.vraća u igru preko Martinovića. No, slavlje nije bilo dugog vijeka jer je u 32.minuti ponovo proradila linija Salčin-Marić, a ovaj potonji zabija za hat-trick.

Kapetan Žepča Rašić u 36.minuti smanjuje na 6-4, a u narednoj akciji Jukić skreće loptu u svoju mrežu za 7-4. Gosti su napali s pet igrača u polju, a to je iskoristio Marić u 39.minuti za konačnih 8-4. Sa centra je lobovao dva igrača Žepča i vratara i pokazao samo dio svog raskošnog repertoara.

Ivica Marić se pokazao kao odlično pojačanje Konjica, i pravi je predvodnik novopečenog prvoligaša.