• Bitka za Rabuzinovo sunce

VLADO KOS/CROPIX Cropix

Nogometaši Rijeke plasirali su se u polufinale Kupa. Riječani su iznenadili Osijek na Gradskom vrtu slavivši 1-2.

Novi trener Goran Tomić uspio je podići moral ekipe, te im vratiti vjeru u kratkom periodu. Rijeka je odigrala zrelu utakmicu, iskoristila svoje prilike i zasluženo prošla dalje.

Rijeka je povela u sedmoj minuti iz kontranapada. Strijelac je bio Robert Murić. No, nije dugo trebalo Osijeku za izjednačenje. U 14.minuti nakon udarca iz kuta Škorić je najviši, lopta se nezgodno odbija pred Nevistićem i ulazi u mrežu. Do kraja prvog dijela Osijek je mogao do potpunog preokreta, Vukčević je igrao rukom i Zebec je pokazao na kreč. Mierez tuče, ali Nevistić čita njegov pokušaj.

U 69.minuti uključio se VAR , i zbog igranja rukom Jurčevića dosuđen je penal i na drugoj strani. Murić je bio siguran egzekutor.

Do kraja su obje ekipe imale prigode, Osijek je dvaput tražio i novi kazneni udarac, no rezultat se nije mijenjao.

Pobjeda će Rijeci ipak vratiti mir u kuću, a osvajanje Kupa spasilo bi sezonu.  S druge strane, Osijeku preostaje pokušaj dohvaćanja titule u HNL-u, a već za vikend imaju težak susret protiv Gorice.