• Opet pala Rijeka

FOTO : Miro Gabela/hajduk.hr

Hajduk je i drugi put u 16 dana nadvisio Rijeku na Rujevici, i to ponovo rezultatom 0-1. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Umut Nayir.

U prvom poluvremenu momčadi su se izmijenjivale u posjedu, igralo se na mahove. Riječani su imali više udaraca, ali niti jedan opasan.Hajduk je imao odličnu priliku u prvoj minuti, Nayir je prevario vratara ali i poslao loptu preko gola, a istom igraču je u 44.minuti poništen pogodak. Fossati je izveo slobodan udarac, a nakon odbijene lopte Nayir ju je ugurao u mrežu. No, Batinić je poništio pogodak zbog navodnog prekšaja Livaje, i čini se pogriješio.

U drugom dijelu Hajduku je poništen još jedan pogodak, ponovo Nayirov. Sjajno je turski napadač zabio glavom, no gol je opravdano poništen jer je bio malo u zaleđu. Rijeka je najbolju prigodu imala preko Murića, obranio je Kalinić. U 74.minuti Hajduk je poveo. Sjajan dupli pas Kačaniklića i Livaje, ovaj potonji gura za Nayira koji napokon zabija gol koji će biti priznat. Do kraja susreta Rijeka je dobila i kazneni udarac, u 94.minuti. Ali Frankov udarac brani Kalinić. Čini se da je i penal neopravdano dosuđen, analize će pokazati.

Fossati,Kačaniklić i Livaja prvim su rolama pokazali da će biti velika pojačanja ovoj momčadi Hajduka, kao i Kalinić koji je sigurnošću držao momčad. Hajduk se ovom pobjedom uključio u borbu za Europu, RIjeka sada bježi tri boda ali Majstori s mora imaju utakmicu manje.

Nakon utakmice trener Rijeke Simon Rožman podnio je ostavku, bez obzira na činjenicu da je prije par dana dobio novi ugovor do 2024. Na njegovo mjesto trebao bi doći Goran Tomić, bivši trener Lokomotive kojem je propao unosan angažman u Kinu.