• Liga prvaka

liga prvaka

Odigrani su prvi susreti osmine finala Lige prvaka. Sedam od osam susreta završilo je pobjedom gostujućih ekipa, samo je Porto uspio obraniti čast domaćina pobijedivši Juventus sa 2-1. Naravno, domaći teren više nije prednost ponajviše zbog toga što nedostaje navijački huk.

Večeras je Manchester City rutinski savladao Borussiju Monchengladbach sa 2-0.Utakmica je odigrana na Puskas Areni u Budimpešti, zbog strogih mjera pri ulasku u Njemačku.

Građani su od samog početka imali inicijativu, ali bez nekih velikih prilika. U 29.minuti sjajnu loptu Cancela odlično je ispratio Bernardo Silva, te glavom matirao Yanna Sommera.

U 65.minuti još jednu sjajnu akciju završio je Jesus, nakon što mu je glavom Silva prebacio loptu. Portugalac je bio i igrač susreta.

Očekivala se rapsodija nogometa u sudaru Atalante i Real Madrida. I dobro je počelo, u visokom ritmu ali bez nekih velikih prigoda. Ključni susret dogodio se u 17.minuti, kada Freuler ruši Mendyja na 18 metara od gola. Sudar Tobbias Stieler odmah se uhvatio za džep i pokazao crveni karton veznjaku Atalante. Po mnogima, prestrogo. Ovaj je potez usmjerio utakmicu.

Real je pritiskao cijeli susret, ali usprkos činjenici da igraju sa čovjekom manje lavovi iz Bergama su se borili svim silama. U 86.minuti Modrić dodaje do Mendyja, koji odličnim udarcem sa dvadesetak metara matira Gollinija i donosi pobjedu Realu pred uzvrat.

Modrić je igrao cijeli susret za Real, Pašalić od 30.minute za Atalantu, Šutalo nije ulazio.

Uzvratni susreti igraju se za dva, odnosno tri tjedna.