• Kvalifikacije

Vaterpolisti Hrvatske propustili su prvu priliku za plasman na Olimpijske igre u Tokiju. U polufinalu kvalifikacija, Barakude su poražene od Crne Gore, i to nakon peteraca.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, momčadi su se izmijenjivale u vodstvu i nitko nije imao više od dva pogotka prednosti. Drugi dio bolje otvara Crna Gora i odlazi na 7-5, no preko Bukića i Fatovića Hrvatska odgovara.

Izabranici Ivice Tucka su i preuzeli vodstvo, a minut prije kraja imali su napad za rješavanje susreta. Vodili su 10-9, a dva razlike bilo bi nedostižno. No, udarac Bukića obranio je crnogorski vratar. Perković je poravnao na 10-10, a Hrvatska je imala još jedan napad, koji nije iskoristila.

Uslijedili su peterci , a Fatović je pogodio vratnicu, Bukiću je obranio Lazović i Crna Gora se plasirala u finale kvalifikacija.

Bukić i Bušlje su po triput bili strijelci za Barakude, Bijač je obranio 14 udaraca.

Na Olimpijske igre plasirat će se tri najbolje reprezentacije iz kvalifikacija, što znači kako je Crna Gora siguran putnik, kao i Grčka koja je u drugom polufinalu pobijedila Rusiju. Hrvatska i Rusija odlučuju sutra o posljednjem putniku, dok će Grčka i Crna Gora igrati za prestiž.

Utakmica Hrvatske i Rusije igra se u 14 sati , a Hrvatska je veliki favorit. No,opreza nikad dosta, Rusija više nije vaterpolo liliputanac, postali su nezgodna i čvrsta reprezentacija koju nitko ne smije podcijeniti. Uz ozbiljan pristup rezultat ne smije izostati, jer je Hrvatska ipak puno kvalitetnija.