• Cortina

Filip Zubčić tek je 11.nakon prve vožnje veleslaloma na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju. Tek, jer je sve već razmazio svojim sjajnim rezultatima i postoljima.

Skijao je jako dobro, ali je napravio jednu veliku grešku, s kojom je izgubio i brzinu. Za vodećim Pinturaultom zaostaje dvije sekunde i 12 stotinki.

No, poznavajući Filipa, već sigurno možemo reći kako će u drugoj vožnji ići na glavu, i dati sve od sebe da popravi plasman.

Prva četiri skijaša su unutar sekunde, ostali svi imaju velike zaostatke.

Solidan je bio Samuel Kolega, koji je u glavnu vožnju došao kroz kvalifikacije. Kolega je završio 34.

Staza je bila dosta zatvorena i teška, a dokaz toga je da je čak 40 skijaša ispalo.