• TALIJANSKA LIGA

Od samog početka bilo je jasno da nešto ne štima u ekipi Rossonera budući da u prvom poluvremenu nisu imali gotovo nikakvih prilika za postizanje gola. S druge strane, Spezia je igrala odlično, pogotovo u kontranapadima te su nekoliko navrata mogli doći do vodstva.

Ono što im nije pošlo za nogom u prvom poluvremenu jeste već u 11. minuti nastavka meča. Maggiore je iskoristio loše izdanje Milana i postigao gol za vodstvo te najavu velikog iznenađenja.

Spezia je 11 minuta kasnije uspjela i udvostručiti prednost. Estevez je izveo slobodni udarac dodavši loptu do Bastonija kojeg obrana Milana potpuno zaboravlja. Bastoni je tako neometan uputio jak i precizan udarac te pogodio za 2:0.

I do kraja meča očajni Milan nije imao konkretnih napada, a podatak da u čitavom meču nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola najbolje oslikava stanje na terenu.

Bh. veznjak u redovima Milana Rade Krunić bio je na klupi gostujuće ekipe, ali večeras nije ulazio u igru.

Milan je i dalje na prvom mjestu Serije A s dva boda više u odnosu na drugoplasirani Inter koji ima utakmicu manje. Spezia se novom pobjedom probila na 14. poziciju.