• Prvi Grand slam sezone

Donna Vekić plasirala se u treće kolo Australian opena. Vekić je savladala Podorosku u dva seta.

Iako je 12 mjesta bolje rangirana, nije bila favoritkinja protiv argentinske tenisačice. No, odigrala je sjajan susret, iskoristila tvrdu podlogu i protivnici prepustila tek po dva gema po setu.

Meč je završila sa 21 winnerom i 17 neprisiljenih pogrešaka.

Za ulazak u drugi tjedan na prvom Grand slamu sezone igrat će protiv estonske veteranke Kaie Kanepi, koja je iznenadila prošlogodišnju osvajačicu i četvrtu nositeljicu Kenin.

Borna Ćorić nije uspio proći preko Amerikanca McDonalda. McDonald je tek 192. tenisač svijeta, no to se nije vidjelo u susretu protiv najboljeg hrvatskog tenisača.

U prvom setu McDonald je jednom oduzeo servis protivniku, a Ćorić nije došao niti do break-prilike. U drugom je prvi hrvatski reket odigrao još lošije, te gubi 6-2. Malo se vratio dobivanjem trećeg seta, u četvrtom je imao break-šansu za potpuni povratak, no u ključnim trenucima protivnik je odigrao bolje i smirenije, i zasluženo prošao dalje.

Hrvat je ispalio 17 asova, ali je imao i pet dvostrukih. Imao je 26 winnera, kao i protivnik, ali napravio je čak 36 neprisiljenih pogrešaka. Jednom je uzeo break protivniku, a svoj je servis izgubio četiri puta.

Australian open će biti za zaborav za muške predstavnike u singlu.