• Plasman blizu

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine iznenadila je Srbiju u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Nizozemskoj. Izabranici Ive Kreze slavili su 2-4 u Novom Sadu.

BIH je bila desetkovana neigranjem Aladžića,Radmilovića i Galića, ali dečki koji su dobili priliku odigrali su sjajan susret.

Gosti su poveli u šestoj minuti pogotkom Arnautovića glavom.Srbija je izjednačila iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca. Ipak, do poluvremena je pravda ponovo bila zadovoljena, jer je Jelić povukao loptu i sjajnim udarcem sa 8 metara matirao domaćeg vratara.

Početkom drugog dijela Ivanković je lijepim solo prodorom slomio obranu Srbije i snažnim udarcem matirao vratara.Srbija se ponovo vraća u igru pogotkom Rakića, ali nezaustavljivi Ivanković valja obranu domaćih, i precizno lijevom nogom postiže svoj drugi pogodak.

Srbija je u posljednjih pet minuta preuzela rizik igrajući s viškom, ali nisu uspjeli zabiti. Sjajan je bio i vratar Milanović.

U drugoj utakmici Rumunjska i Sjeverna Makedonija remizirali su odigravši 2-2.

Nakon dva kola, BiH je lider skupine sa 6 bodova.Rumunjska ima dva boda, Sjeverna Makedonija i Srbija 1. Srbija je bila favorit skupine, no nešto očito ne štima.

Već sada se može reći da bi Bosna i Hercegovina mogla ostvariti povijesni uspjeh, a to je svakako plasman na prvenstvo Starog kontinenta.Na EP će se plasirati najbolje plasirane reprezentacije iz svake skupine, kao i šest najboljih drugoplasiranih.