• Prva HNL

Osijek i Dinamo nastavljaju voditi veliku borbu za titulu prvaka HNL-a. U 19.kolu obje su momčadi upisale pobjede bez primljenog pogotka, te su nakon 19 utakmica bodovno poravnati na vrhu sa po 42 boda.

Osječani su po teškim, maglovitim uvjetima nadvisili Slaven Belupo sa 3-0. Momčad Nenada Bjelice do prvog je pogotka stigla u 27. minuti preko Ante Ercega, ali je isti poništen nakon zaleđa. U smiraj prvog dijela ipak je prednost domaćinima donio Petar Brlek svojim prvim pogotkom u bijelo-plavom dresu.

U samo deset minuta drugog dijela Osijek je riješio pitanje pobjednika. Prvo je u 52.pogodio Žaper, da bi tri minute kasnije Bohar donio mirnu završnicu Osijeku.

Dinamo nije imao problema protiv bratske Lokomotive. Modri su vratili mir u kući, nakon što su u posljednja tri kola dvaput poraženi na svom terenu. Gavranović je doveo aktualne prvake u vodstvo u devetoj minuti, a u drugom dijelu susret je u mirne vode poslao Atiemwen, koji je tako bio strijelac i u drugoj utakmici zaredom.

Zanimljivo, Theophille-Catherine je pred kraj susreta dobio žuti karton, koji mu je treći i propustit će naredni , koji Dinamo igra protiv Istre 1961. Točnije, moći će igrati protiv Osijeka, u susretu koji će možda biti i prekretnica sezone.