• KRISTOFFERSEN DO POBJEDE

Henrik Kristoffersen pobjednik je slaloma u Chamonixu! Norvežanin je odradio sjajni lauf i obranio prvo mjesto iz prve vožnje, a Filip Zubčić je završio na 25. mjestu.

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je slaloma kojeg su skijaši vozili u nedjelju za Svjetski kup u Chamonixu, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 25. mjesto.

Kristoffersen, koji je i nakon prve vožnje bio vodeći, prvo je mjesto zauzeo s vremenom 1:37.81. Drugi je bio Švicarac Ramon Zenhausern sa 28 stotinki zaostatka (1:38.09),, a treći još jedan Švicarac Sandro Simonet sa 66 stotinke slabijim vremenom od pobjednika (1:38.47).

No Simonet je napravio pravo čudo jer je u prvoj vožnji imao startni broj 35. pa završio na 30. mjestu, ali u drugoj vožnji je iskoristio prvi startni broj i došao do trećeg mjesta.

Zubčić je pao pred ciljem, ali je ipak završio utrku sa 2,20 sekunde zaostatka za Kristoffersenom (1:40.01). Plasman je mogao biti i bolji da nije te pogreške na kraju jer je na drugom prolazu imao identično vrijeme kao tada prvi Simonet. Možda postoji mali žal za boljim rezultatom, ali bodovi su tu.

Osim njega u Chamonixu nastupila su još trojica hrvatskih skijaša Istok Rodeš, Matej Vidović i Samuel Kolega. Vidović nije završio prvu vožnju, Rodeš je bio 34. nakon prve vožnje, a Kolega 40.

U poretku slalomaša vodi Švicarac Marco Schwarz, danas šesti, sa 589 bodova, drugi je Zenhäusern sa 443 boda,  a treći je Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag sa 405 bodova. Zubčić je danas osvojio šest bodova, a u poretku slalomaša je na 25. mjestu sa 90 bodova.

U ukupnom poretku skijaša prvi je Francuz Pinturault koji je danas zauzeo sedmo mjesto, sa 924 boda, drugi je Schwarz sa 666 bodova, a treći je Švicarac Marco Odermatt sa 607 bodova. Zubčić je sedmi sa 484 boda.