• SP RUKOMET

Danfoto : Pixsell

Švedska i Danska igrat će u finalu Svjetskog prvenstva u rukometu.

Šveđani su u svakom segmentu nadigrali Francuze i na kraju slavili 32-26.

Švedska je kontrolirala susret, nakon što su u 19.minuti odvojili na tri razlike, Francuzi im više nikako nisu uspjeli zaprijetiti.

Sjajni Wanne postigao je 11 pogodaka, i još mu 11 treba da bude najbolji strijelac prvenstva. Teško, ali nije nemoguće. Petterson je postigao šest pogodaka, a sjajni Palicka je obranio 13 udaraca, i proglašen je igračem utakmice. Descat sa 5 i Remili sa četiri pogotka predvodili su Francusku. Genty i Gerard obranili su samo pet udaraca, i to je bio ključ neuspjeha. I nedostatak Karabatića i NGuessana bio je veliki udarac za Gillea i Trikolore.

I Danci su vodlili cijeli susret protiv Španjolaca. Bježali su u prvom dijelu i na +4, ali Španjolska je bila uporna. Na poluvremenu je bilo 18-16.

I u drugom dijelu prednost se kretala od 2 do 4 razlike, a u 55.Danska je vodila 33-29. Imali su sve u svojim rukama, no Crvena furija se vratila u utakmicu.

Sa dva pogotka Marchana i jedinim Dushebajeva Španjolska je prišla na jedan razlike, ali Hansen je to podigao na +2. Drugi Dushebajev, Daniel,ponovo je vratio svoju momčad na jedan gol zaostatka, a onda je De Vargas obranio zicer i dao Španjolcima napad za izjednačenje, minut i deset sekundi prije kraja.

Bio je to napad bez ideje, ali ipak se otvorila rupa, i Marchan je probao. Na njegovu nesreću, lopta se od grede odbila u teren. Danska je imala napad zadnjih 15 sekundi, a Svan je ostao sam i zabio za konačnih 35-33.

Marchan je tragičar utakmice, sa dva promašaja u ključnim trenucima. Hansen je bio igrač utakmice, postigao je 12 pogodaka iz 17 udaraca. Saugstrup je dodao sedam.  Moller i Landin obranili su 9 udaraca. Daniel Dushebajev postigao je sedam pogodaka za poražene, Figueras je dodao šest. De Vargas i Corrales su obranili sedam udaraca.

Susret za treće mjesto i veliko finale na rasporedu su u nedjelju.