• SP RUKOMET

Frdika mem

Francuska je došla na korak do četvrtfinala Svjetskog prvenstva u rukometu. Trikolori su u još jednom teškom susretu pobijedili Island 28-26.i

Otpor protivnika su slomili u posljednjih 5 minuta. Francuzi nisu nalazili rješenje za sjajnog Elissona, koji je postigao 9 pogodaka. Dika Mem je sa 7 golova bio najefikasniji u pobjedničkoj momčadi.

U posljednjem kolu, Francuska igra protiv Portugala, i ne smije izgubiti 8 ili više razlike, što je nemoguće za očekivati ( uz pretpostavku da Norveška pobijedi Island).

Portugal je nešto ranije savladao Švicarsku 33-29, i tako se doveo u situaciju da ovisi sam o sebi. Portugalcima treba bilo kakva pobjeda nad Francuskom u posljednjem kolu.