• SVJETSKO PRVENSTVO

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom je otvorila i drugi krug. Kauboji su nadvisili Bahrein 28-18.

Hrvatska je sjajno otvorila susret, na krlima Šege imali su Červarovi izabranici 7-1 u 10.minuti, te 9-2 u 16. Obrana je bila agresivna, a u napadu su brzim rješenjima punili mrežu Bahreina. Červar je potom dao priliku drugoj postavi, a to je Bahrein iskoristio i malo se primaknuo. Na poluvremenu je bilo 13-8.

Drugi dio Hrvatska je otvorila sa 2 pogotka Horvata i 2 obrane Šege. Potom se igralo gol za gol.Katar se uspio vratiti na 5 razlike i držati taj zaostatak 5 minuta. Martinović se raspucao, i on je u tim trenucima vukao Hrvatsku.

Bilo je dosta grešaka, smušenosti, ali Bahrein je bio nedorastao da to kazni do kraja. U 47.i 48. minuti Bahrein je imao priliku doći i do -4, ali nisu iskoristili dva napada. Jednom su promašili cijeli gol, a jednom je Šego obranio. Hrvatska je imala ponovo crne rupe, ali Šego je spašavao.

I Pešić je dobro ušao u utakmicu sa 2 obrane Na kraju je završeno 28-18. Šego je obranio 13 lopti,a njegov kolega sa druge strane obranio je 14 lopti. Pešić je obranio 5 udaraca.

Horvat je sa osam golova bio najefikasniji kod Hrvatske, a prošla su mu čak 4 loba. Martinović i Marić su dodali po 4 pogotka. Ahmed i Alsayyad su kod Bahreina dali po 6 golova. Hrvatska se diže iz utakmice u utakmicu, ima još dosta prostora za napredak, i svi se nadaju kako Kauboji ponovo mogu do visokog plasmana. Hrvatska sada ima 5 bodova, i za četvrtfinale je potrebna pobjeda protiv Argentine u subotu.