• Drugi u Adelbodenu

Fantastičnu vožnju je ponovo odvozio Filip Zubčić! Najbolji hrvatski skijaš doskijao je do trećeg postolja ove sezone. Završio je drugi na teškoj stazi u Adelbodenu.

Nakon prve vožnje bio je treći sa 0.97 zaostatka. Drugu vožnju je odskijao sjajno, maksimalno agresivno, tehnički skoro savršeno. Spustio se u cilj kao prvi sa prednošću od preko jedne sekunde.

Odermatt ga nije uspio skinuti, ali Pinturault je također odvozio sjajno i pobijedio na teškom veleslalomu.

Filip Zubčić trenutno je 4. u ukupnom poretku na Veliki kristalni globus sa 375 bodova. U poretku veleslaloma trenutno je drugi. Sutra je na rasporedu slalomska utrka.