• LA LIGA

Međutim, nije dobro krenulo po Katalonce budući da je Bilbao poveo već u trećoj minuti. Garcia je odlično u kontru izbacio Williamsa koji se sjurio ka golu Barcelone te ponetira nakon što je prevario jednog gostujućeg defanzivca.

Ipak, u 14. minuti Barcelona dolazi do izjednačenja nakon jedne čudne akcije. De Jong je spašavajući loptu da ne izađe u gol-aut praktično napravio asistenciju za Pedrija koji je glavom pospremio loptu u mrežu. Sedam minuta prije odlaska na odmor Pedri je petom uposlio Messija koji iskorištava izlazak golmana i donosi preokret na utakmici. Ujedno je 1:2 bio i rezultat prvog poluvremena.

Sjajno raspoloženi Messi je u 62. minuti riješio utakmicu kada je pogodio nakon proigravanja Griezmanna, a potom je Barcelona mirno privela utakmicu kraju za novu pobjedu. Bilbao je tek preko Muniaina ublažio poraz u posljednjoj minuti meča.

Na klupama oba kluba sjedila su dva bh. nogometaša Kenan Kodro i Miralem Pjanić, ali večeras nisu dobili priliku za igru.

Barcelona se večerašnjom pobjedom probila na treće mjesto La Lige, dok je Bilbao na devetoj poziciji.

Rezultat i strijelci:

Athletic Bilbao - Barcelona 2:3 (Williams 3', Muniain 90' - Pedri 14', Messi 38', 62')