• LA LIGA

Kraljevi su sjajno otvorili meč i poveli su već u 6. minuti kada je Vasquez na dodavanje Asensia pogodio za 1:0. Nakon toga gosti su imali nešto više od igre, ali vrlo teško su dolazili u prilike.

Pitanje pobjednika riješeno je u nastavku, a ponovo su kombinirala ista dvojica igrača kao i kod prvog gola. Ovoga puta Vasquez je bio asistent, a Asensio je postavio konačnih 2:0 za Kraljeve.

Real Madrid ovom pobjedom preuzeo vrh sa 36 bodova, ali uz čak tri utakmice više u odnosu na gradskog rivala ekipu Atletica koja je drugoplasirana s bodom manje.

Celta je ostala u sredini tabele i s 23 boda zauzima solidno osmo mjesto.

Real Madrid - Celta 2:0 (Vasquez 6', Asensio 53')