• LA LIGA

Utakmica je počela velikom šansom za Granadu, ali Puertas iz izgledne pozicije šutira preko gola, da bi na drugoj strani odmah uzvratio Benzema, no njegov udarac je obranio gostujući golman.

Iz prvog poluvremena još vrijedi izdvojiti šansu Kroosa iz 15. minute kada je šutirao pored gola.

Real je u drugom poluvremenu agresivnije krenuo prema golu Granade, a nakon propuštenih prilika Asensija i Kroosa do vodstva stižu u 57. minuti kada je Casemiro glavom pogodio za 1:0.

Puertas je odmah mogao poravnati na 1:1, ali opet nije bio precizan, da bi se u 76. minuti desila sporna situacija u kaznenom prostoru Reala, no sudija Munuera nije svirao penal za goste. Konačnih 2:0 postavio je Benzema u finišu meča.

Real Madrid je tako upisao desetu pobjedu u ovoj sezoni i nakon 15 odigranih utakmica imaju 32 osvojena boda, koliko ima i Atletico Madrid koji je odigrao dva susreta manje.

U narednom meču Real Madrid gostuje Eibaru, a treba reći da im je ovo peta uzastopna pobjeda u La Ligi, što je samo nastavak fantastične forme u koju je klub ušao nakon poraza od Shakhtara u Ligi prvaka.