• SERIE A

Juventus je puno bolje otvorio meč i do vodstva stiže već u 23. minuti kada je asistenciju Morate u pogodak pretvorio Kuluševski, da bi samo tri minute nakon toga Morata asistirao Ronaldu, a ovaj sjajnim udarcem glavom pogodio za 2:0.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a pitanje pobjednika ovog susreta riješio je Ronaldo svojim drugim, a za Juventus trećim golom u 48. minuti.

Konačnih 4:0 postavio je Morata golom u 85. minuti.

Juventus nakon ove utakmice ima 27 osvojenih bodova, koliko ima i Inter s utakmicom manje te jedan bod manje od Milana koji je prvi i također ima utakmicu manje.

S druge strane, Parma je na 15. mjestu na tabeli sa 12 osvojenih bodova.