• Pregled kola

Odigrano je i šesto kolo Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine.Derbi je odigran u Sarajevu, sjajnu utakmicu su priredili GFC Sarajevo i Brotnjo.

Gledatelji su mogli pratiti susret preko live streama, koji je odgledalo 500 ljudi.Gosti su poveli u 10.minuti preko Sesara.Tri minute kasnije Suton je zabio za 0-2.Stefan Jokić je smanjio na 1-2,ali preko Pehara i Šunjića Brotnjo se odvaja na lijepih 1-4 na poluvremenu. Vratar Dujmović bio je sjajan.

U drugom dijelu kao da je izašla nova momčad Sarajeva.U četiri minute Mršo i Hodžić smanjili su prednost gostiju na 3-4.U 30.minuti Jokić je zabio za poravnanje, a Hodžić u 34.donio prvu prednost domaćinima. Ključna figura pobjede bio je vratar Poračanin, koji je branio u drugom dijelu i skinuo sve udarce gostiju.

Josip Bilić nije igrao zbog ozljede za domaće.

Bosna Kompred ulazi u formu, a KMF Policajac u mini-krizu. Tuzlaci su slavili 6-4.Na poluvremenu je bilo 1-0 pogotkom Mustafića.U drugom golijada.Ramić je u 26.povećao prednost na 2-0, ali sjajni Vučić sa dva pogotka u dvije minute vraća sve na početak.Novu prednost Bosni donosi Zulić u 30.minuti, ali Džombić u 34.ponovo vraća sve u egal. Ramić postiže pogodak za 4-3,a uporni Banjalučani izjednačuju preko Mirkovića.Zulić u 38.minuti donosi Bosni 5-4, a gosti su zaigrali s viškom, što je kaznio vratar domaćih Hodžić pogotkom za konačnih 6-4.

Gradski derbi u Mostaru pripao je ekipi Mostara SG. Zrinjski je pao 9-7, za šestu pobjedu. Kahvedžić je donio prednost Mostaru, a Drežnjak poravnao na 1-1. Slavlje Plemića nije dugo potrajalo, jer je u idućem napadu Rakić zabio za novo vodstvo Mostara.Aladžić u 12.po prvi put donosi dva pogotka prednosti domaćinu, a Marić vraća Zrinjski u igru. Radmilović i Gosto zabili su za 5-2,a Grubišić u posljednjoj minuti prvog dijela postavlja konačnih 5-3 za kraj prvih 20 minuta.I u drugom dijelu osam pogodaka, kao i u prvom. Kahvedžić i Radmilović dodali su po još jedan pogodak, a u strijelce su se za domaće upisali i Bošković i Jelić.

Za Zrinjski je hat-trick kompletirao Drežnjak, a još dva pogotka dodao je Sušac.

Kaskada i Seljak podijelili su bodove odigravši 3-3.Gosti su poveli preko Kolobarića u 18., a dvije minute kasnije poravnao je Hrnjić. Ivković je doveo goste opet u vodstvo u 28.minuti, no do 33.Spahić i Isanović donose prednost domaćima. U posljednjoj minuti susreta Kolobarić je drugim golom donio bod gostima, a po viđenom, remi je najrealniji.

Utakmica između Salinesa i Sloge je otkazana, jer je Salines igrao Ligu prvaka. Salines je savladao Encape 10-3, i plasirao se među najbolje 32 momčadi Starog kontinenta.

Na tablici vodi Mostar sa svih 6 pobjeda. Brotnjo je drugi sa 12,Sarajevo ima 10. Salines s utakmicom manje ima 9.Bosna Kompred,Policajac i Kaskada imaju po 7 bodova, Zrinjski ima 6,a na začelju Seljak i Sloga po 4, s tim da Sloga ima utakmicu manje.