• Pregled kola

Odigrano je peto kolo Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine.

Derbi je odigran u Mostaru, gdje je Mostar SG Staklorad ugostio GFC Sarajevo.Gosti su poveli sa 0-2 pogocima Amela Handžića.no već do poluvremena Mostar je preokrenuo. Prvo je Jelić smanjio,Rakić zabio za poravnanje, a domaće je u vodstvo doveo Kahvedžić u 16.minuti. Ipak, minut kasnije Handžić svojim trećim golom vraća stvari na početak. U 19.minuti Bošković je ponovo doveo Mostar u vodstvo. U drugom dijelu Mostar je zaigrao mnogo bolje, i sa tri nova pogotka riješio utakmicu. Dva je postigao Jelić, jedan Kahvedžić, za sigurnu pobjedu prvoplasirane momčadi na tablici.Za goste je zaigrao i Kreševljak Josip Bilić.

Sloga je ponovo prokockala prednost, ovaj put i protiv Bosne Kompred.Zukan je doveo Slogu u vodstvo, Bosna Kompred je poravnala preko kapetana Spahića.Ivanković ponovo dovodi domaće u prednost, a Zukan svojim drugim golom to diže na 3-1.Čorhododžić krajem prvog dijela vraća Tuzlake na samo gol zaostatka. S dva pogotka Beganovića Bosna je već u 23.minuti imala prednost, a pored dobre igre domaćin nije uspijevao više zabiti. U 38.minuti Zukan svojim trećim golom ipak donosi barem jedan bod Slogi.

Brotnjo je odigrao sjajno drugo poluvrijeme kod Policajca.Čitlučani su slavili 0-5.Ćavar je doveo goste u vodstvo u 26.minuti,Suton to podiže tri minute kasnije. Policajac je zaigrao s igračem viška i to je Broptnjo naplatio s još tri pogotka : jednim Šunjića i dva Pehara.

Salines je bio uvjerljiv kod Seljaka slavivši 1-5.Sesar i Kocić su nakon prvih 20 minuta donijeli Jarčevima sigurnih 0-2.Matijević zabija za 0-3, a nadu domaćim daje Ivković pogotkom u 32.minuti. Ipak, do kraja sjajni Kocić zabija još dva pogotka za novu pobjedu Salinesa.

Najefikasniju utakmicu kola odigrali su Zrinjski i Kaskada. Domaćin je slavio 9-6.Sušak sa dva pogotka i Drežnjak već su u trećoj minuti doveli domaće do 3-0.No, do predaha Isanović sa dva gola i Nurkić vraćaju stvari na početak. Kaskada je u drugom dijelu šokirala domaćina pogocima Nurkića i Hdožića i povela 3-5.No, onda je presudila duža klupa domaćina, gosti su igrali sa samo 7 igrača u kadru. Perić, Golemac (2), Drežnjak i Marić nabrzinu su prebacili tri pogotka prednosti na stranu Plemića.Buljubašić je dao kakvu-takvu nadu gostima golom za 8-6, ali sudbinu im je zakucao Bubalo u 36.minuti.

Mostar SG je prvi sa svih 5 pobjeda. Brotnjo na drugom mjestu ima 12 bodova.Salines je na 9,Sarajevo i Policajac na 7.Zrinjski i Kaskada imaju po 6,Bosna Kompred i Sloga po 4, a Seljak je posljednji sa tri osvojena boda.