• Liga nacija

FOTO : AFP

Hrvatska nastavlja nizati loše rezultate.Vatreni su poraženi u 5.kolu Lige nacije od Švedske na Friends areni 2-1.

Od samog starta bio je jasan stav Hrvatske, povući se i čekati kontre, i po mogućnosti igrati na bod. Šveđani su agresivnom igrom, velikom količinom trke i osvajanjem ničjih lopti kontrolirali prvo poluvrijeme.

U 36.minuti Kuluševski je doveo domaće u vodstvo. Ušao je u šesnaesterac, namjestio loptu na lijevu nogu i precizno pogodio suprotni kut, bez da mu je itko izašao u blok.U 45.Larsson je izveo udarac iz kuta, a Danielson glavom matira Livakovića.

U drugom dijelu očekivala se potpuna ofanziva izabranika Zlatka Dalića, no to se nije dogodilo.Naprotiv, izbornik je kasnio s izmjenama, umjesto napadača Budimira uveo je veznjaka Pašalića,a tek pred kraj ubacio je ofanzivne igrače. U 82.minuti Perišić je pokušao,lopta se od Danielsona odbila u mrežu Olsena za smanjenje rezultata. No, do kraja Kockasti više nisu zaprijetili.

Hrvatska i Švedska su bodovno poravnate, imaju gol-razliku -6, jedina prednost Hrvatske je više zabijenih pogodaka. To znači da će se putnik u B razred Lige nacija odlučiti u posljednjem kolu, kada Hrvatska dočekuje Portugal, a Šveđani gostuju kod Francuske.