• SVE RIJEŠENO ZA 45 MINUTA

Bordo tim je u meč ušao sa gotovo najjačim sastavom, a pitanje pobjednika riješio je već u prvom dijelu igre kada je postigao tri gola.

Aktualni prvak poveo je već u 9. minuti. Nakon ubačaja Tatara, Galić je skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 0:1. Koševski ligaš napadao je i nakon toga, a u 16. minuti Tatar je mogao udvostručiti prednost. Izašao je sam ispred Kolaka, ali je golman Krupe osujetio njegov pokušaj.

Prilike pred golom Krupe redale su se kao na traci, a redom su prijetili Tatar, Velkoski, Ahmetović i Rahmanović - međutim nije bilo promjene do 24. minute.

Velkoski je izveo korner, a najviši u skoku bio je Rahmanović koji je glavom pogodio za 0:2. Isti igrač riješio je sve dileme oko prolaza u 36. minuti. Sjajno je izveo slobodan udarac sa vrha kaznenog prostora i matirao je Kolaka treći put.

U nastavku se igralo mnogo mirnije, a Bordo tim je u 51. minuti ostao bez Ahmetovića koji je nakon nezgodnog proklizavanja morao napustiti teren, a zamijenio ga je Handžić.

U 62. minuti Krupa je ipak uspjela smanjiti. Poslije prekida i ubačaja, visoko je skočio Makitan i pospremio je loptu u mrežu za 1:3.

Deset minuta kasnije Sarajevo je postiglo i četvrti gol. Hebibović je lijepo proigrao Fanima, a brzonogi Englez je povisio na 1:4.

Do kraja je Krupa preko Blaževića u 87. minuti samo uspjela ublažiti poraz za konačnih 2:4, a isti rivali će već u nedjelju odmjeriti snage na Koševu u okviru 12. kola Premijer lige.

Krupa - Sarajevo 2:4 (Makitan, Blažević / Galić a.g., Rahmanović 2x, Fanimo)