• Košarkaš iz Kiseljaka

Košarkaši Jaszberenyija poraženi su i u drugom kolu mađarske lige. Szedak je odnio dva boda kao gost i slavio s uvjerljivih 67-89.

Prva četvrtina bila je dosta izjednačena. Gosti su vodili, ali domaćin se vraćao. Nakon 10 minuta rezultat je bio je 19-23. U drugoj dionici ista priča. Jaszberenyi je dvaput prišao na samo minus 1, ali Szedak je na poluvrijeme otišao sa sedam poena prednosti.

Ni nakon 3/4 pobjednik nije bio riješen. Imali su gosti plus 8, ali sve se to uz par dobrih obrambenih i napadačkih reakcija preokrene. No, dogodilo se suprotno. Potpuni raspad, obrana je pucala po šavovima, a napad često nije dolazio ni do izrađene situacije za šut. Gosti su napravili seriju 17-0, i lagano prelomili utakmicu.

Domaćinima nije pomogao ni odlični Kiseljačanin Ivan Miličević. Miličević je uz Donaldsona bio najefikasniji košarkaš domaće ekipe. Obojica su postigli po 15 poena. Miličević je skupio i 4 skoka.

Jaszbereny je poražen i u prvom kolu, a Miličević je postigao pet poena, te dodao tri skoka i dvije asistencije.

Prošle sezone, ova ekipa je bila posljednja u ligi, ali su se od ispadanja spasili jer prvenstvo nije završeno. Ove su također loše startali.