• Slatke brige

Pobjeda Hrvatske u prijateljskoj utakmici nad Švicarskom donijela je dosta toga dobroga. Kockasti su slavili 2-1 pogocima Brekala i Pašalića.

Trebalo je vremena da Dalićev eksperiment upali, da kliknu igrači. Hrvatska se tražila prvih 20 minuta, djelovali su bojažljivo, a onda se igralo.

Plusevi :

Uremović - mladi Uremović je pokazao da je dobra alternativa za Vrsaljka. Iako je primarno stoper, odlično pokriva poziciju desnog bočnog , pogotovo u defanzivi. Nije uzalud kapetan Rubina sa 23 godine.

Melnjak - Svi se bore za poziciju lijevog beka, a Melnjak je svoje minute iskoristio. Iako ne treba tražiti da bude prva opcija, Melnjak bi mogao biti dobra zamjena. Sinoć se odlično nadopunjavao s Bradarićem, ali muči se s ubačajem.

Bradarić - po mnogima je ovaj 20-godišnjak igrač utakmice.Debi apsolutno iskorišten, iako je igrao na krilu a ne na beku. Asistencija, nekoliko sjajnih ubačaja, ali ipak nema Mandžukića da to pospremi. Usto, pokazao brzinu, a nastup začinio piruetom.

Pašalić - napokon probio barijeru i zabio. Izgubio je nekoliko lopti, ali i sudjelovao izravno kod oba pogotka. Kod prvog gurnuo na stranu Bradarića, koji je centrirao, a drugi je sam zabio, ali i pokrenuo akciju. Pozicija iza napadača mu odgovora, i realno je da dobiva po 15-20 minuta u susretu.

Badelj - dobri duh reprezentacije, koji je uvijek spreman. Ne dobiva puno minutaže, ali kad ju dobije, odigra vrlo dobro.

Brekalo - U odličnoj formi, drugu utakmicu zaredom zabija, veliko pojačanje za krilne pozicije.

Livaković - pokazuje da je najbolji vratar Hrvatske. Sinoć dvije dobre obrane, od kojih jedna spada u kategoriju "super saves".

Budimir - Očitao lekciju Petkoviću kako se bori. Iako je debitirao tek u 30. godini, vjerujemo da je Dalić zadovoljan sa njim i da bi možda mogao dobiti još koju utakmicu.

Minusi :
Malo stvorenih prilika. Hrvatska je doslovno zabila iz dva udarca u okvir. Dolazi se do kaznenog , ali nedostaje konkretnosti.

Petković - Neosporno kvalitetan igrač, ali nešto nedostaje. Nedavno je Dalić rekao da mu ne treba igrač koji igra sa 20 posto snage, a Petković je to ismijao. Ipak, sinoć se pokazalo da i jest tako, Bruno je nezainsteresiran za utakmicu.

Jedvaj - Zašto Jedvaj ne igra u klubu? To se vidjelo i sinoć. Jedan od onih koji ginu, ali i puno griješe, i vjerojatno neće još dugo igrati za reprezentaciju ukoliko tako nastavi.

Kovačić - Ponovo nevidljiv, bio čak i blizu crvenog kartona.

Dalić ima slatke brige oko stvaranja momčadi za EP i SP. Zasad se čini kako neće imati samo zamjenu kad ode Modrić, sve ostale pozicije imaju dobru budućnost.