• Krasnodar,Salzburg i Midtylland prošli

FOTO : AFP

Kompletirana je lista sudionika Lige prvaka za sezonu 2020/2021. Nakon što su prolaz u utorak obezbijedili Olympiakos, Ferencvaros i Dynamo Kijev, sinoć su to uradili Krasnodar, Salzburg i Midtylland.

Midtylland i prašla Slavia su u prvom susretu odigrali bez pogodaka tako da je pred uzvrat sve bilo otvoreno. Sve taktike domaćina pale su u vodu već u drugoj minuti. Slavia je povela u trećoj minuti. Konfuzija u redovima domaćih, i Olayinka iz drugog pokušaja trese mrežu.U prvom dijelu nije bilo nekih većih prilika. Danci su poravnali u 65. minuti. Ubacio je Mabil, Kaba bio viši od golmana i poentirao za 1-1.

U 73. Olayinka je u prilici, ali brani Hansen.U 80. domaćin je dobio priliku zabiti s bijele točke. Hovorku je lopta pogodila u ruku. Kaba je šutirao , ali njegov udarac je zaustavio Kolar. No, sudac Skomina je naredio ponavljanje kaznenog udarca, zbog preranog izlaska vratara Kolara. Ponovljeni penal je izveo Scholz i pogodio.U 88.minuti pitanje pobjednika bilo je riješeno. Onyeka je uzeo loptu, odigrao dupli pas sa Dreyerom, i onda pogodio za 3-1.

U prvoj minuti nadoknade konačan rezultat postavio je Dreyer. Šutirao je s 20 metara, greda se ispriječila, no Kraev mu je ponovo uspio vratiti loptu glavom. Iz drugog pokušaja Dreyer trese mrežu.

Paok je lovio gol zaostatka protiv Krasnodara, a s obzirom da su postigli gol u gostima imali su dobre šanse. U dosadnoj utakmici ipak su viđena tri pogotka. Michailidis je nesretno skrenuo loptu u svoju mrežu i olakšao posao gostima iz Rusije. No, vodstvo je trajalo samo tri minute. Schwab je izveo slobodan udarac, a kapetan domaćih El Kaddouri glavom skreće loptu u mrežu. Očekivala se super uzbudljiva završnica,ali nismo ju dobili. Vilhena je pucao s 20 metara i pogodio vratnicu,lopta se odbila do Cabelle koji je samo prislonio nogu i donio krucijalnu prednost Krasnodaru.

Salzburg je na Red Bull Arenu donio 2-1 iz Izraela i bilo je jasno da samo čudo može spasiti Maccabi. Domaćin je poveo u 16.minuti. Koita je nekako proslijedio loptu do Dake, koji lagano zabija za 1-0. U 30. gosti su poravnali. Karzev je šutirao, Stanković odbio, no lopta se ponovo vratila do Karzeva koji je zabio i donio nadu svojoj momčadi. U nadoknadi prvog dijela Salzburg je opet poveo. Baltaksa je napravio prekršaj za kazneni udarac, a uspješno ga je realizirao Szoboszlai.

U 68.minuti Vallci je ubacio, Daka ostao sam i lagano pogodio za konačnih 3-1.