• 3. KOLO LA LIGE

Katalonski tim je u prva dva kola španjolske La Lige bio slobodan, točnije mečevi protiv Elchea i Athletica su odgođeni, te je večeras Barca odigrala prvi službeni meč u novoj sezoni.

Podsjetimo, Pjanić je zaigrao u dresu Barcelone u neslužbenom susretu protiv Elchea u borbi za tradicionalni trofej "Joan Gamper" no on ne ulazi u službenu statistiku.

Miralem Pjanić je susret počeo na klupi za rezervne igrače, te je priliku za debi dobio tek u drugom poluvremenu pri rezultatu 4:0 zahvaljujući pogocima Fatija u 15. i 19., Messija iz penala u 35. te autogolom Torresa u 45. minuti.

Trener Barce Ronald Koeman je od prve minute u vezni red uvrstio Sergija Busquetsa, Frenkieja De Jonga i Philippea Coutinha. Reprezentativca Bosne i Hercegovine je uveo u igru u 78. minuti kada je zamijenio Busquetsa.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je odmah po ulasku nakon samo tridesetak sekundi na terenu oduzeo dvije lopte i preuzeo dirigiranje igrom Barce.

Do kraja susreta nije bilo više pogodaka i Barca je na taj način upisala rutinsku pobjedu, prvu u novoj sezoni.

Nova "osmica" Barcelone je na Nou Camp stigla u ovom prijelaznom roku iz Juventusa za ukupno 65 milijuna eura.