• 1.kolo

FOTO : AFP

Večeras je odigrano 10 utakmica prvog kola Lige nacija za sezonu 2020/2021.

Derbi je odigran u Ligi A, gdje su Njemačka i Španjolska odigrali 1-1. Utakmica koja je odigrana u dosta izmijenjenim sastavima ponudila je solidan nogomet, no ipak nije opravdala očekivanja.Pogodak za Elf postigao je novopečeni napadač Chelseaja, Timo Werner, a bod Crvenoj furiji donio je Gaya, duboko u nadoknadi. U istoj skupini Ukrajina je bila bolja od Švicarske 2-1. Yarlomenko je doveo momčad Andriya Shevchenka u vodstvo, a do poluvremena je gost poravnao preko Seferovića. Pobjedu i tri boda Ukrajini donio je Zinchenko.

U ligi B Bugarska i Irska podijelili su bodove odigravši 1-1. Kraev je doveo domaće u vodstvo, a Shane Duffy je kasnim pogotkom osigurao bod Ircima. U ovoj skupini Wales je minimalno slavio nad Finskom u gostima pogotkom Moorea.

U drugoj skupini igrali su Rusija i Srbija te Turska i Mađarska. Rusi su sa dva pogotka Dzyube te jednim Karavaeva pobijedili Srbiju, koja je tek uspjela postići počasni pogodak preko Mitrovića. Mađarska je nadigrala Tursku u gostima i slavila 0-1, a autor sjajnog pogotka iz slobodnjaka bio je Szoboslai.

U ligi C Kosovo je bilo veliki favorit na gostovanju kod Moldavije , no domaćin je uzeo bod. Bilo je 1-1, a strijelci su bili Nicolaescu s jedne i Kolloli s druge strane. Slovenija i Grčka odigrali su bez pogodaka, a Grci su bili konkretniji cijeli meč.

U ligi D Latvija nije opravdala ulogu favorita protiv Andore, završeno je 0-0. No, u ovoj ligi i u ovoj grupi odigrana je i najbolja utakmica dana, vjerovali ili ne. Farski otoci su pobijedili Maltu 3-2. K.Olsen je doveo Farane u vodstvo, a Degabriele poravnao do poluvremena. Malta vodi od 73.minute golom Agiusa,  a domaćin preokreće u posljednjim minutama. Prvo je B.Olsen izjednačio u 87.minuti, a pobjedu domaćim donio je A.Olsen u 90.minuti. Bila je to utakmica sa 19 udaraca, 13 je išlo u okvir.